Informacje ogólne

Informacje Ogólne

Moduł pozwala stworzyć plan magazynu i podzielić go dowolnie wg. potrzeb np. na sektory, regały, poziomy itd. (pełna dowolność podziału). Poszczególnym lokalizacjom można przypisać maksymalną wagę i objętość. Lokalizacja przypisana jest do magazynu, więc na różnych magazynach podział może być przeprowadzony na różne sposoby.

Podczas przyjmowania towaru np. dokumentami PW lub PZ towar trafia na strefę lokalizacyjną rozładunkową i podczas rozkładania go przez magazynierów przy pomocy funkcja ZMIEŃ LOKALIZACJĘ pracownicy na bieżąco rejestruj ruch towarów na magazynie. Czynność tą można wykonać przy pomocy terminala mobilnego z użyciem kodów kreskowych lub w programie enova. System na bieżąco może weryfikować czy w danej lokalizacji dana dostawa zmieści się wagowo/objętościowo. Istniej także możliwość rozbicia dostawy na wiele lokalizacji. W trakcie wydawania system pracując wg. kolejki magazynowej zgodnej z głównym ustawieniem programu (domyślnie FIFO). Przy pomocy zmodyfikowanych wydruków wydań np. WZ lub przy pomocy terminali mobilnych system podpowiada skąd towar powinien być pobrany.

Pozwala to na uzyskanie dwóch głównych zalet– po pierwsze magazynier nie traci czasu próbując znaleźć na magazynie towar który jego kolega dawno temu gdzieś położył – po drugie powoduje to pokrycie się FIFO teoretycznego z enovy z FIFO praktycznym – czyli jeśli na wydaniu enova wydała jakąś partię wiemy że magazynierowi została wskazana dokładnie ta partia a nie że wziął fizycznie pierwszą z brzegu (ważne szczególnie przy terminach ważności – branż spożywcza).

Można także w każdej chwili sprawdzić w jakich lokalizacjach leży dany towar (rozbudowana kartoteka towarowa o dodatkowe zakładki) oraz sprawdzić w programie jakie towary leżą na konkretnym regale/boksie itd. Przy wydawaniu można ustawić sortowanie wydruku wg. wagi towaru (żeby magazynier na palecie najpierw ładował rzeczy ciężkie) lub wg. lokalizacji (sortuje w kolejności lokalizacji).

W oparciu o terminal mobilny można także robić inwentaryzacje z uwzględnieniem lokalizacji oraz weryfikować wydania (oparte o kody kreskowe towarów) – czyli magazynier pakując towar do wydania z konkretnego dokumentu czyta kody towarów a system weryfikuje czy wydał prawidłowy towar i w prawidłowej ilości.

Możliwości

Możliwości:

łatwe odnajdywanie towaru na magazynie możliwość wydruku wydania upraszczająca ładownie pokrycie FIFO „wirtualnego” z rzeczywistym weryfikacja wydań

Wymagania

enova w wersji 9.3 lub wyższej 3 dodatkowe tabele enova