Informacje techniczne

Informacje Techniczne

Mobilny Magazynier dla enova365 jest rozwiązaniem pracującym w trybie online. Oznacza to, że na terminalu mobilny magazynier program nie przechowuje dokumentów i musi mieć połączenie z bazą programu. Ważne aby obszar magazynu był pokryty siecią WiFi. Na serwerze instalowane jest oprogramowanie nazwane Serwis Wymiany, które za pomocą protokołu TCP/IP komunikuje się z urządzeniem, a z enova365 za pomocą API – a więc cała logika biznesowa oraz system uprawnień enova365 zostaje zachowany.

FAQ

1.Czy można samemu w definiować dokumenty które mogą być wysyłane do kolektora, czy można wysyłać tylko zamówienia i wydania / przyjęcia, jeśli można dowolny dokument wysłać do kolektora to co musi być na nim ustawione?
Definicje dokumentów jakie są obsługiwane na kolektorze wskazuje się poprzez ustawienie na „tak” cechy warunkowej na definicji dokumentu. Definicję tej cechy ustawia się w zarządzaniu usługą mobilnego magazyniera.

2.Czy magazynier ma możliwość podglądu na kolektorze zamówień które są do wydania, czy musi wprowadzić dokładny numer / zczytać kod kreskowy żeby zaimportować do kolektora?
Można skonfigurować przy pomocy cech lub zapytania SQL w zarządzaniu usługą jakie dokumenty będą wyświetlane magazynierowi do weryfikacji. W podglądzie będzie miał on jednak tylko numer dokumentu i po wybraniu go otworzy się. Można też otworzyć taki dokument do weryfikacji poprzez zeskanowanie jego numeru lub id.

3.Jak są rozwiązane korekty zakupu / sprzedaży. W jaki sposób i jakie dokumenty można zaimportować do kolektora żeby magazynier mógł przyjąć / wydać korygowany towar.
Nie mamy obsłużonej możliwości wystawiania korekt poprzez mobilnego magazyniera.

4.Jak realizować dokumenty RW/PW przez kolektor?
W aplikacji jest możliwość wystawiania dokumentów bez weryfikacji. Wystarczy ustawić na definicji RW i PW, że ma być widoczna na kolektorach i można je wystawiać jako nowe dokumenty, a nie weryfikowane

5.Jak zorganizować dokument przesunięcia magazynowego przez kolektor danych?
Podobnie jak RW i PW jako nowy dokument, z tą różnicą że magazynier będzie oprócz magazynu wskazywał magazyn docelowy.


Sugerowane urządzenia:
Proponujemy używanie kolektorów firmy Zebra. Znane modele z którymi handlowiec powinien współpracować:

Zebra / Motorola MC9300
Zebra / Motorola MC92N0
Zebra / Motorola MC3300
Zebra / Motorola TC20
Zebra / Motorola TC57
Zebra / Motorola TC25